Untitled
Slideshow javascript
  • endüstriyel kart tamiri
  • Notebook Tamiri
  • Notebook Chipset/Adaptör tamiri
  • Lcd/Led Monitör tamiri
  • Orjinal-Oem-2. el Parça Satışı
  • tablet tamiri panel/şarj değişimi
  • web tasarim ve program hizmetleri
  • Her marka yazici orjinall / muadil toner kartuş satışı
  • html5 slider
  • sunucu hizmetleri
endustriyel kart tamiri1 Notebook Tamiri2 Notebook Chipset/Adaptör tamiri3 Lcd/Led Monitör tamiri4 Orjinal-Oem-2. el Parça Satışı5 tablet tamiri panel/şarj değişimi6 web tasarim ve program hizmetleri7 Her marka yazici orjinall / muadil toner kartuş satışı8 yazilim çözümlerimiz9 sunucu hizmetleri10
slideshow javascript by WOWSlider.com v8.8

Ana Sayfa

Yeni Sayfa 2

     

FIRSAT ÜRÜNLERİ

FIRSAT ÜRÜNLERİ

Nav Accordion Example

Yeni Sayfa 1

Sitemizde

102 Kategoride
231 Adet ürün bulunmaktadır.
Ürünlerimiz hergün güncellenmektedir.
Ercom bilgisayar web sayfalarına hoş geldiniz

NETWORK SİSTEM VE VERİ GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİMİZ

    Firma ve kurumların internet ve lokal networklerinde ki güvenlik seviyeleri belirlenmektedir. Yapılan kontroller sonucu kurumun ihtiyacına göre donanımsal ve yazılımsal, Firewall (güvenlik duvarı), IDS, NIDS, HIDS, Virüs Koruması, Wireless, VPN, Veri güvenliği tercihleri müşterilerimize sunulmaktadır.

Anti Virüs ve İnternet Security Çözümlerimiz

    Bilindiği gibi son yıllarda virus programları internet kullanıcılarına çok büyük zararlar verdi ve her ne kadar erken uyarı sistemlerine göre bir azalma tespit edilmiş olsa da söz konusu virusler zarar vermeye devam edecektir.Virüsten koruma yazılımı, virüsleri algılamak ve engellemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bilindiği üzere piyasada pek çok antivirüs programları mevcuttur.Bunların hepsinin yaptığı işler aynıdır.
  Hepsinin birbirlerine göre az da olsa farklılıkları vardır. Ercom Bilgisayar olarak kurumunuza en uygun olan anti virüs yazılımını belirleyip uygulamaya almaktayız.
Kaspersky , Symantec , Mcafee , Nod 32 , Trend Micro , Panda , Bitdefender gibi yazılımların satışını ve teknik destek hizmetlerini vermekteyiz.

Firewall (Güvenlik duvarı)  Çözümlerimiz

    Güvenlik duvarları günümüzde en çok kullanılan, ağınızı ve baglı sunucularınızı iç ve dış saldırılardan koruyan yazılım veya donanım temelli çözümlerdir.
Kurumsal aginizi guvenli hale getirebilmek icin size guclu firewall cozumleri sagliyoruz. Sirketler icin internet’e baglanti ve bunun getirecegi yararlar kacinilmazdir. Fakat açık bir ağ olan internet’e baglanti bazi güvenlik endiselerini de beraberinde getirmektedir.

• Disaridan iceriye yapilacak saldirilar.
• Iceriden yetkisiz kisilerin disariya bilgi gondermesi.
• Internet uzerinden virus bulasmasi.
• Internet’te ozellikle vakit kaybettirici sitelere ulasimin sirket icerisinde calisma saatlerinde yapilmasi.
• Yetkisiz kullanicilarin internet’te gezinmesi.

Firewalların iki temel türü vardır. Bunlar:

* Stateful Inspection Firewall’lar

* Application Layer Firewall’lar

    Stateful Inspection Firewall, veriyi kaynağından hedefine kadar takip eder. Application Layer Firewall ise, yalnızca gelen ve giden verinin başlık kısımlarını kontrol eder ve uygulama katmanındaki protokolleri kısıtlayarak güvenliği sağlar. Örneğin HTTP protokolü üzerinden bir web sitesinin erişiminin engellenmesi buna örnek olarak verilebilir. Daha gelişmiş olanı Stateful Inspection özellikte olanlar olup daha çok büyük networklerin internet ve iç ağdaki trafiklerini kontrol eder.
    Günümüzdeki Firewall'lar da sadece port kapamak amaçlı kullanılmıyor.Yeni nesil Firewallar da u.t.m. Unified Threat Management kısaca açıklaması (firewall,antivirüs, antispam, ids/ips, vpn,router,gibi özellikleri olan) tümleşik cihazlardır.Her ne kadar bir dönem bilinen Firewall markaları u.t.m. cihazların hantal ve başarız olduğunu iddia etse de günümüzde tüm Firewall üreticileri u.t.m. cihazlarını üretmektedir. Kısaca U.T.M. cihaz markaları şu an bilinen watchguard,Fortinet, Juniper, Symantec, Cisco ASA,zxell serisi Bu cihazlar üzerinde port protokol bazında kısıtlama yapabilir. Web filtrelemesi (terör,şiddet,silah gibi kategorilerine göre yasaklama yapabilir.) Dosya indirme gibi işlemleri durdurabilir.

URL Filtering

Kullanıcıların web erişim olaylarının ve kontrol altına alınması ve raporlanmasını sağlayan bir çözümdür.

URL Filtering Ne İşe Yarar?

    Bugün çalışanların çoğunun Internet'e erişim hakları var. Fakat bunların hangi sayfalara gittikleri, oralarda ne kadar zaman geçirdikleri bunların ne kadarının işle ilgili olduğu gibi soruların yanıtlanması gerekiyor. Son zamanlarda yapılan bir çok araştırma iş günü içerisinde yapılan web sayfası ziyaretlerinin çoğunun işle alakalı olmadığı, sakıncalı sayfa ziyaretlerinin sistemlere virus/trojan bulaşmasına, gereksiz bant genişliği harcanmasına ve yasal olmayan sitelerden indirilen programların sistemlere sahte lisanslarla kurulmasına (ki bu programların lisanssız yada sahte lisanslarla kurulmasından sistem yöneticileri ve şirket sahipleri BSA ya karşı sorumlular) sebep olmakta.

    Bütün bunları engelleyebilmek için URL filtering denilen yazılımlar kullanılmakta. Bu yazılımların her gün güncellenen veri tabanları sayesinde dünyadaki çoğu web sayfaları sınıflandırılmış durumda. Bu yazılımlar kişi, grup, IP adres aralıklarına kural tanımlamamızı sağlamaktadır. Bu sayede daha önceden tanımladığımız kişilere hangi zaman aralıklarında nerelere girebileceklerini belirlenebilir. Yada gün içerisinde bizim belirlediğimiz kategoriler için zaman kotası uygulana bilinir. Örneğin sabah 9:00-12:00 arası gazetelere yarım saat bakılma izni (bu sayfalarda kalış zamanı kotadan düşürülür) 12:00-13:00 her yere izin vb.. URL filtreleme yazılımlarıyla ayrıca anahtar kelime bazlı sınırlandırma(örnegin mp3) yada manuel olarak sayfa eklenebilir.

    Engellenen sayfalarla ilgili olarak kullanıcı karşısına bilgilendirici bir ekran çıkar ve neden engellendiği yada hangi zaman aralıklarında geçerli olduğu belirtilir. Burada daha önceden belirlenmiş bir sayfaya yönlendirmekte mümkündür. Bu tür yazılımlarının raporlama modülleri sayesinde kimlerin nerelere gittikleri oralarda ne kadar süre boyunca kaldıkları gibi ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkündür.

Hakkımızda

Kullanıcı

Gizlilik

Bizi Takip edin

* Neden ERCOM
* Hedeflerimiz
* Vizyonumuz
* Değerlerimiz
* Kalite Politikamız
* Üye Girişi
* Yeni Üyelik
* Sipariş Geçmişim
* Hesabım

 
* Hesap Bilgileri
* Teslimat Bilgileri
* Gizlilik İlkeleri
* Mesafeli Satış Sözleşmesi